feltételek
Továbbképzésekről
A KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet Nonprofit Kft. szakoktatók, iskolavezetők és vizsgabiztosok továbbképzésére vonatkozó általános szerződéses feltételei
A KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet Nonprofit Kft., mint Képzőszervezet a közúti közlekedési szakemberek – szakoktatók, iskolavezetők és vizsgabiztosok – továbbképzése megnevezéssel akkreditált távoktatási formában (e-learning) továbbképzést szervez, amelyre vonatkozó Általános Szerződési Feltételeit az alábbi rendelkezések szerint állapítja meg.
- A képzés az iskolarendszeren kívüli képzésre vonatkozó jogszabályok, valamint a 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet alapján folyik.
- A képzés állami, illetve Európai Uniós források terhére támogatásban nem részesülő, szakmai célú képzés.
- A képzés formája: iskolarendszeren kívüli, akkreditált távoktatási formában (e-learning) végezhető elméleti képzés. A képzés a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 18. § (1) bekezdése szerinti kötelező továbbképzés. A távoktatás akkreditált, zárt rendszerű elektronikus képzési (e-learning) formában, zárt rendszerű elektronikus képzésmenedzsment rendszer (Learning Management System, LMS) alkalmazásával történik.
- Az e-learning képzés teljes időtartama, ütemezése és a befejezésének tervezett időpontja: az e-learning képzés megkezdésétől számított 60 óra hozzáférés biztosított a képzésben részt vevő számára, amely legfeljebb 90 nap alatt használható fel. A képzés tananyaga fejezetekből áll, a képzésben részt vevő a saját ütemezése szerint halad.
- A képzés helyét távoktatás esetén a képzésben résztvevő választhatja meg, a képzés bárhol végezhető megfelelő informatikai környezet megléte esetén.
- A képzésben résztvevő a regisztrációt valamint a képzési díj befizetését és a jelen szerződéses feltételek elfogadását követően kezdheti meg a képzést.
- Az akkreditált képzésmenedzsment rendszer – jogszabályi megfogalmazás szerint – a képzésben résztvevő képzését tervező, szervező és ellenőrző, a képzéshez szükséges digitális tananyagot, valamint kiegészítő ismeretanyagot a képzési program szerint számára eljuttató (webböngészőben megjelenítő), minősített és tanúsított zárt informatikai rendszer, amely a képzésszervezésen túl adatbázisában manipulálhatatlanul rögzíti és értékeli a tanuló képzési programban rögzített előrehaladását, ellenőrző kérdésekre adott válaszait, eredményeit, tevékenységét, és végrehajtja – a tanuló teljesítményének értékelése alapján – a képzési program szerint lehetséges navigációs kéréseit.
- A képzésben résztvevő előrehaladásának, teljesítményének ellenőrzése és értékelése az e-learning tananyagban a modulzáró vizsgák eredményei azonnali visszajelzésével történik.
- A továbbképzés távoktatási formában történő sikeres elvégzéséről a Képzőszervezet nevében az akkreditált képzésmenedzsment rendszer automatikusan, elektronikus úton küldi meg a képzési igazolást az Építési és Közlekedési Minisztérium, valamint a képzésben résztvevő részére.
- A hatósági vizsgára (amely számítógépes elméleti vizsga) jelentkezés – a KAV – Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont részéről a vizsgára kijelölt szabad helyszínre és időpontra – ugyancsak a képzésmenedzsment rendszerből történhet.
- A vizsgára való jelentkezés feltételei:
- a jelentkezés időpontja és a vizsgaidőpont között legalább nyolc (8)napnak kell lennie
- vizsgára jelentkezni csak az akkreditált e-learning tanfolyam elvégzését követően és a képzési igazolás 9. pont szerinti továbbítását követően lehet
- a vizsgajelentkezésnek feltétele a képzési és vizsgadíj(ak) befizetése is.
- Amennyiben a képzésben résztvevő a képzés 4. pont szerinti teljes időtartama alatt a tanfolyamot nem végzi el, a továbbképzés elvégzéséről szóló igazolást nem kaphat, és a befizetett képzési díjat sem követelheti vissza.
- A képzésben részt vevő az akkreditált képzésmenedzsment rendszerhez kizárólag egyedi autentikációval férhet hozzá. Az egyedi autentikációhoz használt felhasználónév és jelszó titokban tartásáért a képzésben résztvevő felel.